Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) tarafından, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonuyla yürütülen “Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon için Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi (ENHANCER) Projesi” kapsamında “Teknik Girişimcilik Eğitimleri” başlayacaktır. Eğitimler Adana, Ankara, Bursa, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Mersin ve Şanlıurfa illerinde ikamet eden Türk vatandaşları ve geçici koruma altındaki Suriyeli girişimci adaylarına yönelik, aşağıda belirtilen sektörlerde düzenlenecektir.

  • Makine ve Ekipmanları, Metal Üretimi ve Tamiri: Ankara, Kayseri, Konya, Şanlıurfa 400 katılımcı Detaylı bilgi için tıklayınız.
  • Tarım ve Gıda: Ankara, Bursa, Hatay, İstanbul, İzmir, Şanlıurfa 425 katılımcı
  • Mobilya: Adana, Ankara, Bursa, Hatay, Kayseri, Mersin 400 katılımcı
  • Ayakkabıcılık: Gaziantep, Hatay, Konya, Şanlıurfa 400 katılımcı
  • Tekstil ve Hazır Giyim: Bursa, Gaziantep, İzmir, Konya, Şanlıurfa 450 katılımcı
  • İnovatif ve Yüksek Teknoloji Değer Zincirleri: Adana, Ankara, Gaziantep, İstanbul, Kayseri, Mersin 450 katılımcı

Eğitimlerimizin başlıca amaçları, girişimcilik ekosistemi hakkında sizleri bilgilendirmek, teknik becerilerinizi artırmak ve Suriyeli ve Türk girişimciler arasında iş birliklerinin oluşmasını sağlamaktır. Bu eğitimlerin toplamda 2500 Suriyeli ve Türk girişimciye ulaşacağını belirtmekten mutluluk duyarız.

ENHANCER Teknik Girişimcilik Eğitimleri Başvurusu İçin Tıklayınız.