Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) tarafından, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonuyla yürütülen “Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon için Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi (ENHANCER) Projesi” kapsamında İş Dünyası Buluşmaları düzenlenmektedir.

2020 yılının ocak ayında başlatılan ENHANCER Projesi’nin bütçesi 32,5 milyon avrodur. Projenin coğrafi kapsamı, Adana, Ankara, Bursa, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Konya, Kayseri, Mersin ve Şanlıurfa olmak üzere on bir ilden oluşmaktadır.

ENHANCER, sosyo-ekonomik uyuma katkıda bulunmak amacıyla girişimciliğin gelişmesini ve yeni iş imkânlarının oluşturulmasını desteklemektedir. Projenin genelinde, girişimci adaylarının iş kurma eğilimlerini artırmanın yanında yeni kurulan veya büyüme potansiyeli bulunan firmaların başarı ve büyüme imkânını yükseltmeye yönelik olarak çeşitli hizmet ve destekler sağlanmaktadır. 2021 yılından bu yana girişimcileri büyük alıcılar, yatırımcılar ve finansman kanallarıyla bir araya getiren İş Dünyası Buluşmaları gerçekleştirilmektedir.

Bu kapsamda, ENHANCER Animasyon Hackathon’u, animasyon dünyasına ilgi duyan 100 katılımcıyı bir araya getirerek, animasyon içerik oluşturulmasında yaratıcılığı ve yeniliği teşvik etmeyi ve animasyon endüstrisi içinde bağlantıları geliştirmeyi amaçlamaktadır. Etkinlik, 30 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanmakta olup, hedef kitle Türkiye’de ikamet eden Suriyeliler ve Türk vatandaşlarını içermektedir.

ENHANCER Animasyon Hackathonu’na katılanlar, animasyon sektöründe önde gelen kişilerin yer aldığı bir panel konuşmasına katılacak ve etkinlik sırasında ve hazırlık sürecinde mentorluk oturumlarından faydalanacaklardır. Etkinliğin sonunda, animasyon alanında farkındalık yaratmada mükemmelliğin örnekleri olarak değerlendirme paneli tarafından kabul edilen takımlar vurgulanacaktır.

29.04.2024 – 19.05.2024: Duyuru – Başvuru Dönemi

20.05.2024 – 24.05.2024: Başvuru Değerlendirme Süreci ve Sonuçların Açıklanması

28.05.2024 – 28.06.2024: Salı – Perşembe – Cuma Günleri Eğitim ve Mentorluk Oturumları*

30.06.2024: Demoday

* Hackathon süreci boyunca 22+ saat eğitim, 22+ saat mentorluk oturumları gerçekleşecektir. (Toplam 44+ saat eğitim ve mentorluk)


30 Haziran, 2024

Yer: Bilişim Vadisi

Adres: Muallimköy Mh. Deniz Cd. No: 143/5, Gebze/Kocaeli

 • Networking ve kaynaşma
 • Takımların kendi projeleri üzerinde çalışması.
 • Mentor ve uzmanların, katılımcılara rehberlik etmesi ve sorularını yanıtlaması.
 • Takımların projelerine son detayları eklemesi.
 • Mentorların, takımların ilerlemesini değerlendirmesi ve geri bildirimde bulunmaları.
 • İhtiyaç duyulan teknik ekipmanların ve bağlantıların kontrol edilmesi.
 • Projelerin jürilere sunulması – soru cevap gerçekleştirilmesi
 • Her takımın projelerini diğer katılımcılara ve jüriye sunması.
 • Jürinin projeleri değerlendirmesi ve kazananları seçmesi.
 • Kazanan takımların duyurulması ve ödüllerin verilmesi.
 • Teşekkür konuşmaları ve etkinliğin kapanışı.
 • Katılımcılar arasında networking ve sosyal etkinlik