Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) tarafından, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonuyla yürütülen “Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon için Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi (ENHANCER) Projesi” kapsamında, Birinci İş Dünyası Buluşmaları 16 Aralık 2021’de İstanbul Conrad Otel’de gerçekleşmiştir. Tekstil ve hazır giyim, gıda ve bunları destekleyen yenilikçi sektörlerdeki Türk ve Suriyeli girişimciler, sektörün öncü markaları ile bir araya geldiği etkinlik başarıyla gerçekleşmiştir.

Türk ve Suriyeli girişimcilerin birlikte çalışma imkânlarının geliştirilmesi, iş geliştirme becerileri kazanmaları ve iş bağlantılarını güçlendirmeleri hedefiyle düzenlenen etkinlikte, yeni iş birliği alanları için önemli adımlar atıldı.

Etkinlikte, Pandemi Sırasında Değer Zincirleri ve Sürdürülebilirlik ve Dijitalleşme konularında uzman panelistlerin katılımıyla iki farklı panel düzenlendi. Suriyeli ve Türk startup’lar stant alanında ürünlerini sergileme fırsatı buldu.

16 Aralık 2021 tarihli etkinliğin videosunu buradan izleyebilirsiniz.

  • Tamer Kılıç (Batı Balkanlar ve Türkiye Bölge Koordinatörü, ICMPD)
  • Dimitrina Karatoyova (FRiT Bölüm Başkan Yardımcısı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu)
  • Ahmet Şimşek (Genel Müdür Yardımcısı, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü)

Nuri Barış Tartıcı, (ICMPD, ENHANCER, Teknik Koordinatör)

Moderatör: Pınar Yapanoğlu (Portfolyö Yöneticisi, ICMPD)

  • Filiz Alsaç (Kalkınma Ajansları Koordinasyon Dairesi Başkanı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü)
  • Leventcan Gültekin (Bölgesel Kalkınma Uzmanı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı)

Moderatör: Özlem Çavuş (Girişimcilik Bileşeni Proje Yöneticisi, ICMPD)

Tamer Kılıç – Sonraki Adımlar